Na przestrzeni minionych lat cytrusy cieszą się coraz ogromniejszą sławą. Cytrusy doskonale nadają się do przestrzeni w domach. Zestawienie drzewka cytrusowego ze estetyczną także bogatą doniczką to wspaniały element dekoracyjny, który znakomicie wpisuje się w innowacyjne również designerskie wnętrza. Choć cytrusy są uprawiane już od lat, to jednak obecnie drzewka cytrusowe robią wielką furorę. Co roku pojawiają się ich nowe wersje.

cytrusy

Tradycyjnie w domkach hodowano już takie gatunki jak drzewka cytrynowe czy drzewka pomarańczowe. Ostatnio coraz bardziej przydatne są drzewka tropikalne, jakie z powodzeniem wolno uprawiać w swoich krajowych warunkach. Pamiętajmy, że wszystkie cytrusy cechują się niezwykle atrakcyjnym kwiatostanem oraz dobrymi owocami.

Ze względu na temperaturę panującą w lokalnym regionie cytrusy należy mieć przede wszystkim wewnątrz. Jednakże na rynku znajdzie się kilka okazów, które z powodzeniem poradzą sobie jeszcze na zewnątrz, czyli na tarasie lub w ogrodzie. Takimi uniwersalnymi roślinami są na przykład oliwki, migdałowce zaś również bananowce. Jednakże decydując się na hodowlę drzewka cytrusowego na zewnątrz, potrzeba być znacznie ostrożnym oraz posiadać na względzie wizję możliwej porażki. Występujący u nas klimat nie należy do najprzyjaźniejszych. Spośród owego też warunku nie zawsze uda nam się wyhodować pożądane drzewko cytrusowe, nawet pomimo szczerych chęci.

Kalamondyna jest rośliną, jaka zdobywa coraz szerszą popularność w Polsce. Latem można ją spokojnie uprawiać w ogrodzie, natomiast podczas zimy, kiedy wszechobecny jest śnieg również mróz warto przenieść ją do wnętrza. Choc roślinie może się toż nie spodobać, to wyraźnie jest toż wspanialsza opcja.

Wybierając drzewko cytrusowe do naszego lokalu przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kwiaty i walory estetyczne których oczekujemy. Z powodu ciężkich warunków atmosferycznych ciężko jest bowiem uzyskać pełną gwarancję, że hodowla drzewka przyniesie pełen sukces.

Reklamy